Prawdy i mity o IPL

 

 1. Urządzenia IPL usuwają  całe owłosienie na zawsze (Fałsz).
  Technologia IPL pozwala usunąć większość niechcianych włosów podczas serii zabiegów, ale w przyszłości należy co jakiś czas wykonywać „zabieg przypominający”, aby wydepilować owłosienie wyrastające na skutek np. zmian hormonalnych, które mogą zachodzić w naszym organizmie.

 2. Technologia IPL +RF jest skuteczniejsza przy usuwaniu owłosienia ( Fałsz).
  Nie ma badań, których wyniki jednoznacznie potwierdzają wyższość technologii IPL+RF nad IPL podczas depilacji oraz wpływu promieniowania RF na usuwanie włosów podczas zabiegu.

 3. Można z góry określić ile zabiegów fotodepilacji należy wykonać ( Fałsz).
  Ilość zabiegów potrzebna do uzyskania satysfakcjonującego rezultatu jest różna dla każdej osoby i zależy od wielu czynników. Wpływ na to ma wiek, profil hormonalny, grubość i gęstość włosów, ilość mieszków włosowych ( aktywnych i uśpionych).

 4. Czy laser jest skuteczniejszy niż IPL? (Fałsz).
  Aby potwierdzić tą teorię każdy musiałby przejść serię zabiegów z wykorzystaniem obu metod np. jedną nogę depilować laserem, a drugą IPL w tych samych odstępach czasu. Każdy organizm może inaczej reagować na działanie zarówno lasera jak i silnych impulsów światła ( IPL), zatem efekty mogą być widoczne w różnym stopniu. Nie można również opierać się na stwierdzeniach typu: „koleżanka straciła włoski po 2 zabiegach”. Na faktyczny rezultat zabiegów wpływa wiele czynników mających źródło w naszym organizmie i przebiegających niezależnie od typu urządzenia czy sposobu jego użytkowania.

 5. Wszystkie urządzenia IPL są takie same ( Fałsz).
  Na rynku są dostępne różnorakie urządzenia IPL służące m.in. do usuwania owłosienia. Najważniejsze ich parametry które wpływają na skuteczność zabiegów to: moc urządzenia – spotkać można maszyny posiadające od 20-60 J (urządzenia no+vello posiadają najwyższą moc dostępną na rynku, czyli  60J), oraz żywotność lamp – im lampa jest starsza, tym słabsze daje efekty, a także  wielkość jej soczewki. Co więcej, rzeczywiste wartości parametrów impulsów światła (czas trwania, profil i częstotliwość) większości tanich urządzeń sprowadzanych z Chin odbiega w istotny sposób od wartości deklarowanych przez producenta i wyświetlanych na panelach urządzeń. Wspomniane rozbieżności parametrów mają olbrzymi wpływ na skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów jakimi poddawany jest klient.

 6. Zabiegi z użyciem IPL są bolesne ( Fałsz).
  W przeciwieństwie do zabiegów z użyciem lasera, fotodepilacja nie jest bolesna. Klient może odczuwać delikatne mrowienie, przejściowe uczucie gorąca. Aby zminimalizować uczucie gorąca, skóra jest dokładnie chłodzona przed, w trakcie i po zabiegu.

 7. Procedury zabiegowe IPL zostały sprawdzone przez lekarzy ( Prawda).
  no+vello jest jedyną siecią fotodepilacji na rynku, która uzyskała pozytywną lekarską ocenę zarówno swoich urządzeń i procedur zabiegowych, jak i kosmetyków, których używamy i oferujemy naszym klientom. Ponadto korzystamy z porad lekarza dermatologa przed wykonaniem zabiegu w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań indywidualnych dla każdego klient.

 8. Zabiegi IPL zawsze wywołują skutki uboczne ( Fałsz).
  Urządzenia no+vello korzystają z unikatowego systemu chłodzenia skóry głowicą, który minimalizuje występowanie powikłań.  Wszyscy klienci są informowani o przeciwwskazaniach i zaleceniach pozabiegowych. Ich przestrzeganie pozwala uniknąć ewentualnych efektów ubocznych.


strona główna | powrót

Depilacja IPL - Salony w miastach:

INTRANET
Wykonanie - Projektowanie i tworzenie stron www Poznań, firma Wena.Net