no+vello radzi

Dr n. med. Grażyna Szybejko-Machaj, specjalista dermatolog. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Nauczyciel akademicki w Katedrze i Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zainteresowania zawodowe: alergologia, dermatologia pediatryczna. Dr Szybejko-Machaj współpracuje z siecią salonów fotodepilacji i fotoodmładzania no+vello w charakterze konsultanta.

IPL

Metoda i Zabiegi Fotodepilacji i Fotoodmładzania no+velloZabiegi z użyciem urządzenia IPL (intense pulse light) to bardzo nowatorska metoda stosowana w kosmetologii. Pierwsze takie urządzenia zostały wprowadzone do użytku medycznego w 1994 roku, następnie były doskonalone w celu zwiększenia bezpieczeństwa i poszerzenia zakresu działania. IPL emituje pulsowo fale świetlne w zakresie 430-1200 nm. Dla skuteczności działania, poza spektrum długości emitowanych fal, ważną rolę odgrywają także czas trwania pulsu świetlnego, odstępy między pulsami i wartość energii emitowanej w postaci fal świetlnych. Urządzenia o wysokiej mocy emitowanego promieniowania świetlnego, takie jak stosowane w gabinetach no+vello, wykazują się dużą skutecznością. Energia fotonów światła wysyłanych przez urządzenie IPL pochłaniana jest w skórze przez substancje zwane chromoforami. Wywołuje to wytworzenie ciepła i w konsekwencji zniszczenie docelowych struktur. Głównymi chromoforami w skórze są hemoglobina i melanina.  Metoda i Zabiegi Fotodepilacji i Fotoodmładzania no+vello

Fotodepilacja (usuwanie zbędnego owłosienia)

W przypadku zabiegu depilacji chromoforem jest melanina włosa. W czasie zabiegu dochodzi do uszkodzenia brodawki włosa czyli żywej części mieszka włosowego, która umożliwia odrastanie włosa po jego wypadnięciu. Uszkodzeniu ulegają te mieszki włosowe, które w czasie wykonywania zabiegu znajdują się w fazie wzrostowej cyklu włosowego. Cykl włosowy składa się z trzech faz. Poza fazą wzrostową mieszek włosowy pozostaje w spoczynku i wówczas nie podlega działaniu emitowanych przez urządzenie IPL fal świetlnych. Zatem dla uzyskanie dobrego efektu depilacji, zabieg należy powtarzać kilkakrotnie w odstępach ok. 4 tygodni. Skuteczność zabiegów zależy od rodzaju włosów. Włosy ciemne i mocne łatwiej poddają się fotodepilacji, a dobry efekt można uzyskać przy mniejszej ilości zabiegów w porównaniu z depilacją włosów jaśniejszych.

Fotoodmładzanie

Zadaniem zabiegu fotoodmładzania jest poprawa struktury skóry, likwidacja przebarwień i rozszerzonych naczynek krwionośnych. Zabieg poprawy struktury skóry jako chromofor wykorzystuje przede wszystkim hemoglobinę znajdującą się w drobnych naczynkach krwionośnych w powierzchownej warstwie skóry. W trakcie zabiegu bodźce termiczne pobudzają komórki krwi i potęgują wydzielanie czynników biologicznych stymulujących fibroblasty znajdujące się w skórze do produkcji kolagenu.
Przebarwienia, czyli brązowe plamy, które mogą być związane z funkcją hormonów lub powstają po zmianach zapalnych, związane są z nagromadzeniem w komórkach naskórka melaniny, czyli barwnika skóry. Barwnik ten w czasie zabiegu IPL pochłania energię fal świetlnych i w ten sposób dochodzi do wybiórczego zniszczenia komórek obładowanych melaniną. Początkowo po zabiegu plamy barwnikowe mogą być widoczne nawet intensywniej, ulegają jednak w niedługim czasie złuszczeniu. Należy pamiętać, że skóra opalona zawiera dużo melaniny. Wykonanie zabiegu IPL na skórze opalonej może spowodować duże podrażnienie, odbarwienia, przebarwienia a nawet poparzenie.

Dla uzyskania oczekiwanych efektów fotodepilacji lub fotoodmładzania konieczne jest przeprowadzenie cyklu zabiegów IPL.


Postępowanie przed zabiegami IPL

 • Nie wolno opalać się przed zabiegami IPL.
 • Nie przyjmować leków i ziół fotouczulających (np. dziurawiec, bratek, nagietek).
 • Nie stosować preparatów z retinolem.
 • Przed fotodepilacją włosy należy ogolić 3 dni przed zabiegiem.


Po zabiegu IPL

Nie wolno opalać się przez dwa tygodnie oraz przyjmować substancji fotouczulających.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • Ciąża, karmienie piersią.
 • Przewlekłe choroby skóry takie jak bielactwo, łuszczyca, nadwrażliwość na światło.
 • Infekcyjne choroby skóry jak opryszczka lub zmiany ropne.
 • Nowotwory skóry.
 • Leczenie retinoidami (zabieg IPL można wykonać po 6 miesiącach od zakończenia leczenia).
 • Schorzenia takie jak cukrzyca, epilepsja.


W pielęgnacji skóry przed i po zabiegach IPL mogą być pomocne odpowiednie kosmetyki.

Ochronna emulsja nawilżająca do twarzy i ciała no+vello

 • no+vello zaleca jej stosowanie przed i po zabiegach fotodepilacjiEmulsja doskonale nawilża i regeneruje skórę podczas cyklu zabiegów fotodepilacji. Stymuluje odbudowę komórek naskórka i regenerację włókien kolagenu, zapobiega przesuszeniu skóry.
 • W skład emulsji wchodzą m.in. wyciąg z aloesu, olejek z róży rdzawej ( rosa mosqueta) oraz filtry przeciwsłoneczne ( SPF 30). Aloes wygładza skórę, działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Olejek różany zawiera witaminę C i nienasycone kwasy tłuszczowe. Razem z alantoiną zawartą w emulsji przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry, wygładza drobne blizny i bruzdy.
 • Emulsja no+vello stanowi ważny element zabiegu dzięki przygotowaniu skóry do fotodepilacji i ochronie przed podrażnieniami. Po aplikacji emulsji skóra staje się gładka, odpowiednio nawilżona. Pozostała na naskórku delikatna powłoka chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz podrażnieniami.

Odżywczy krem do twarzy

witamina C + kompleks rozjaśniający+pigmenty rozświetlające skórę
no+vello zaleca stosowanie kremu przed i po zabiegach fotoodmładzania

 • Krem zawiera wyjątkową kombinację składników rozświetlających i odżywiających skórę, nadając jej zdrowy, promienny wygląd. Ujednolica koloryt skóry poprawia jej elastyczność i jedrność.
 • Krem jest przeznaczony do codziennego stosowania dla każdego rodzaju skóry.
 • Zawiera stabilną formę witaminy C (glukozyd askorbinylu), ekstrakt ze słodkiej pomarańczy, wyciąg z korzenia lukrecji oraz wyciąg z kory korzenia morwy białej. Aktywne składniki pobudzają odbudowę kolagenu dzięki czemu spłycają zmarszczki mimiczne i bruzdy, pomagają w złuszczaniu naskórka, delikatnie rozjaśniają przebarwienia, redukują podrażnienia i dodają skórze blasku.
 • Glukozyd askorbinylu (pochodna witaminy C) wraz z Kompleksem rozjaśniającym (w skład którego wchodzą naturalne ekstrakty m.in. z lukrecji i morwy białej)  blokują  syntezę melaniny rozjaśniając niepożądane przebarwienia. Peptydy i Witamina C wspierają syntezę kolagenu, redukując zmarszczki i poprawiając jędrność i elastyczność skóry. Wyciąg z pomarańczy pomaga w delikatnym złuszczaniu naskórka, eliminacji martwych komórek i ich odnowie.  Pigmenty z pomarańczy  dodają blasku cerze, rozświetlając jej i nadając zdrowy, świeży wygląd.


strona główna | powrót

Depilacja IPL - Salony w miastach:

INTRANET
Wykonanie - Projektowanie i tworzenie stron www Poznań, firma Wena.Net